Stowarzyszenie Grupa Inicjatywna Baranówko

Przygotowania

Każda inicjatywa potrzebuje czasu, dlatego aby zdążyć zrealizować postawione przed nami zadanie rozpoczęliśmy projekt o nazwie Młodzieżowy urząd. w lutym. Pierwsze spotkania, burza mózgów i i ważne decyzje. Zrozumiałym było, że powinniśmy nauczyć się trochę o samorządności. Wojtek Lisiak, nasz koordynator zaprosiła na spotkanie byłego radnego Gminy Mosina, przewodniczącego Komisji budżetowej, wielokrotnego kandydata na burmistrza oraz posła Pana Jerzego Falbierskiego. Nawet nie sądziliśmy, że tyle ciekawych informacji można dowiedzieć się o gminie. Pan Falbierski ma do tego wyjątkowy talent :). Przecież , kto by sobie zaprzątał głowę jakimś statutem, a tak w ogóle po co są regulaminy?
Takie spotkania to dobry pomysł dla wszystkich gimnazjalistów i nie tylko 🙂
Dużo mądrych rzeczy także przekazał nam były Pan Burmistrz Bogdan Robakowski. Mało kto z nas wiedział, że dowodził on Gminą Mosina jako pierwszy burmistrz wybrany w wolnych wyborach ( po transformacji). Takich ludzi to zaszczyt móc gościć a co dopiero słuchać!
Od strony sołectwa doświadczeniem służył nasz nieoceniony Sołtys Krajkowa Stefan Antkowiak

Wybory…wybory i czas, aby poznać się wzajemnie. Z każdej szkoły , która wzięła udział w wydarzeniu z 8 kwietnia wyłoniono 20 reprezentantów. Początkowo musieliśmy „przełamać pierwsze lody” i przeanalizować podstawowe dokumenty . Dzięki zaproszeniu Zespołu Szkół im A. Wodziczki w Mosinie i oczywiście akceptacji Pana Dyrektora Pawła Zawieji mogliśmy zebrać się w wyjątkowo uroczystej oprawie jaką przygotowała szkoła przeanalizować propozycje Regulaminu Sejmu oraz Komisji Sejmowych. To był wstęp przed czekającą nas w maju uroczystą inauguracją. Gorąco dziękujemy także za wsparcie Pani Alicji Hinc!

W kolejnych dniach skorzystaliśmy z pomocy Pana Radnego Romana Kolankiewicza.
Przeprowadził on z nami szkolenie z komunikacji oraz z umiejętności autoprezentacji.
Było to bardzo ciekawe przeżycie (co widać po minie Pana Romana)… Od dzisiaj każdy z nas będzie szukał niedźwiedzi polujących na ryby w przeręblu 🙂 i na pewno zastanowi się jak wykorzystać swoje mocne strony w pracach Sejmu.
Oczywiście nie odbyłoby się to bez uprzejmości Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Mosinie i Pani Dyrektor Bożeny Mazur oraz Pani Moniki Bajstok.
Dziękujemy!