Stowarzyszenie Grupa Inicjatywna Baranówko

O projekcie

Projekt „Twoje i Moje Podwórko” to próba przejścia z dziecięcego podwórka do dojrzałości. Ścieżka ta wiedzie poprzez doświadczenie innych podwórek . Stąd wybraliśmy jako jedno z miejsc bogate w „inność” Muzeum Arkadego Fiedlera. Dzieci doświadczą tu miejsca i zetkną się z dziedzictwem innych kultur. Odbędą podróż w nieznane. Proces twórczy oprzemy na 2 dziełach. Powieści J. Korczaka „ Król Maciuś na bezludnej wyspie”. Bohater książki rozmyśla nad sobą i swoim miejscem w świecie, ma refleksje. Myślenie to podróż – metafora życia. Druga książka„ Zwierzęta z lasu dziewiczego” A. Fiedlera to źródło inspiracji scenariusza spektaklu. Poprzez książkę i odwiedzenie ogrodu tolerancji dzieci poznają światy, podwórka innych kultur oraz świat zwierząt , czyli inne istoty Metafora zwierzęca to zrozumienie różnorodności istot i włączenie emocji. Dzieci stworzą maski, totemy. Maska lub lalka to wyraz innych kultury ale i cenne dziedzictwo kultury teatralnej. Stworzone przez nich totemy będą towarzyszyły im w przejściu z dziecięcego podwórka na nową drogę dorosłości. Element scenografii to ich indywidualne i upodmiotowione wypowiedzi. Sami stworzą wizualizację z fotografii i filmu podwórek.

miejsca i terminy warsztatów
Od 2.07 -18.07 .2018 roku
Mosiński Ośrodek Kultury
ul. Dworcowa 4 Mosina

Muzeum – Pracownia Literacka Arkadego Fiedlera
ul Słowackiego 1,
62-041 Puszczykowo

daty, godzina i miejsce pokazu
13.07.2018 godzina 17.00
Muzeum – Pracownia Literacka Arkadego Fiedlera
ul Słowackiego 1,
62-041 Puszczykowo

17.07.2018r. godzina 17.00
Mosiński Ośrodek Kultury
ul. Dworcowa 4 Mosina

 

LATO W TEATRZE to program Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego celem jest popularyzowanie pedagogiki teatru. Program składa się z konkursu grantowego na realizację dwutygodniowych warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży, szkoleń z zakresu pedagogiki teatru oraz artystyczno-edukacyjnych projektów objazdowych w namiocie cyrkowym. W aktualnej 11. edycji programu dofinansowanie otrzymało 40 ośrodków z całej Polski – 17 organizacji pozarządowych i 23 samorządowe instytucje kultury. Instytucje, które w poprzednich latach co najmniej trzykrotnie organizowały Lato w teatrze, mają za zadanie zrealizować projekt wspólnie z organizacją partnerską, która dotychczas nie brała udziału w programie. Ten moduł został nazwany Lato w teatrze +, a dofinansowanie przyznano 5 ośrodkom. W tym roku udział w Lecie w teatrze weźmie ponad 1200 uczestników. Autorskie warsztaty przygotowywane przez pedagogów i artystów są dla dzieci i młodzieży szansą na poznanie i samodzielne wykorzystanie teatralnego języka, a przede wszystkim na twórcze wyrażenie siebie i zabawę teatrem.

Więcej o programie na: www.latowteatrze.pl www.facebook.com/programLatowteatrze

LATO W TEATRZE 2018 organizują:

w ramach modułu LATO W TEATRZE+ Gminny Ośrodek Kultury w Stepnicy + Gryfiński Dom Kultury, Teatr Lalek Pleciuga w Szczecinie + Miejski Ośrodek Kultury w Policach, Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach + Centrum Edukacji i Kultury „Szklany Dom” w Ciekotach, Teatr Zagłębia w Sosnowcu + Miejski Klub Maczki, Wrocławski Teatr Lalek + Wrocławski Teatr Pantomimy im. H. Tomaszewskiego

w ramach modułu LATO W TEATRZE Centrum Kultury Gminy Jabłonna, Centrum Kultury i Promocji Gminy Ciężkowice, Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie, Fundacja Bieszczadzka (Ustrzyki Dolne), Fundacja CircArt (Chełmża), Fundacja Da Radę (Nysa), Fundacja MUCHA (Rumia), Fundacja PRO FUTURO (Sułkowice), Fundacja Rozwoju Sztuki Tańca (Białystok), Fundacja Szafa Gra (Ornontowice), Fundacja Sztuki „JAW DIKH” (Czarna Góra), Fundacja t: (Wałbrzych), Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Golczewie, Gminny Ośrodek Kultury w Górznie, Gminny Ośrodek Kultury w Kłodawie z/s w Wojcieszycach, Gminny Ośrodek Kultury w Krzywem, Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu, Grupa Inicjatywna Baranówko (Baranówko), Małopolski Instytut Teatralny (Gmina Wielka Wieś), Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie, Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku, Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka w Krakowie, Stowarzyszenie Calos Cagathos (Zambski Kościelne), Stowarzyszenie im. Stanisława Brzozowskiego (Cieszyn), Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalnych Tartak (Sejny), Stowarzyszenie K.O.T. (Wojnowice), Stowarzyszenie Promocji Artystycznej (Solniki), Stowarzyszenie Teatr Krzyk (Maszewo), Śląski Teatr Lalki i Aktora „Ateneum” w Katowicach, Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie, Teatr im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie, Teatr im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim, Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu, Teatr Polski w Poznaniu, Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu.

 

fbe-teatr_templogo MOK+main_1