Stowarzyszenie Grupa Inicjatywna Baranówko

GIBanie po kanale

„GIBanie po kanale” jest organizowaną cyklicznie imprezą sportową, która corocznie odbywa się podczas „Dni Mosiny”. Pomysł kajakarskich wyścigów narodził się w roku 2011, a trwa po dziś dzień. Każdego roku dziesiątki osób udają się nad kanał mosiński, jedni by dostarczyć sobie odrobiny emocji podczas rywalizacji, inni by podziwiać zmagania dzielnych kajakarzy. Obecna popularność imprezy jest spora, początkowo jednak nie byliśmy pewni czy znajdzie się ktokolwiek chętny do udziału w takich zawodach. 🙂
GIBanie 2016
Podczas Dni Mosiny 5 raz odbył się w Mosinie konkurs kajakowy Gibanie po kanale. Miejsce startu to jak co roku placyk przy pomniku Eleganta. . W tym roku w zawodach wystartowało 30 załóg . Uczestnicy musieli zmagać się z czasem, prądem wody w kanale mosińskim i wykazać sprawnością oraz umiejętnościami. Nie zabrakło niespodzianek. Faworyci, którzy zajęli pierwsze podium w zeszłym roku uplasowali się dopiero na 4 miejscu
Z dumą na Rynku w Mosinie z pomocą Burmistrza Jerzego Rysia i Wiceburmistrza Przemysława Mielocha wręczyliśmy nagrody.
Nagrodę główną w postaci 2 zegarków firmy Timex oraz medale i pamiątkowy puchar otrzymali :
za I miejsce i wynik 1,20,00
Leszek Kasprzyk
Michał Szymański
Natomiast puchary i medale za:
II miejsce i wynik1,20,14
Marcin Klemenczak
Maciej Olejniczak
III miejsce i wynik 1,21,45
Krzysztof Tyliński
Łukasz Osiurak

Konkurs przebiegał w miłej i rodzinnej atmosferze. Cieszymy się ,że oprócz zapalonych kajakarzy Gibanie przyciąga coraz częściej rodziców z dziećmi, którym zależy na krzewieniu idei sportu wśród najmłodszych pociech.
Korzystając z okazji pragniemy podziękować Wielkopolskiemu Stowarzyszeniu Turystyki i Rekreacji Wodnej „ Warta”, Gminie Mosina , która współfinansowała wyścig, Ośrodkowi Sportu i Rekreacji za puchary oraz medale dla zawodników.
Wszystkim uczestnikom i wolontariuszom ( młodzieży, panu Jędrzejowi Rydianowi), którzy czynnie przyczynili się do powodzenia imprezy.
Gratulujemy tegorocznym zwycięzcą !
Zapraszamy za rok!